مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج؛

آغاز فعالیت موکب‌های اربعین از ۱۳ مهر

حجت‌الاسلام صحبت‌الله رحمانی: موکب‌های اربعین در داخل ایران از ۱۳ تا ۳۰ مهر و موکب‌های داخل خاک عراق از ۱۷ تا ۲۷ مهر فعالیت می‌کنند.

حجت الاسلام صحبت الله رحمانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار 

خبرگزاری صدا و سیما افزود: نام نویسی در سامانه سماح برای تشرف به اربعین حسینی و حضور در مراسم اربعین از یکم شهریور آغاز شده است و تا امروز حدود ۱۴۰ هزار نفر در این سامانه ثبت نام کرده اند که بیشترین ثبت نام‌ها مربوط به استان‌های تهران، خوزستان و فارس است.

وی گفت: اگر چه روادید از اول محرم لغو شده است، اما این تصور ایجاد نشود که افرادی که از هم اکنون برای زیارت به عراق مشرف می‌شوند در طول مسیر و همچنین در خاک عراق با موکب‌ها و خدمات روبرو خواهند شد در صورتی که برای دریافت هر خدماتی باید هزینه پرداخت کنند و زمان آغاز به کار موکب‌های اربعین در داخل ایران از ۱۳ تا ۳۰ مهر و در داخل خاک عراق از ۱۷ تا ۲۷ مهر است.

مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت از عموم زائران خواست سفر اربعین خود را تا حد امکان کوتاه کنند و همین که در مسیر پیاده روی قرار بگیرند کفایت می‌کند و فرصت برای حضور دیگر زائران فراهم می‌شود. آقای رحمانی گفت: ثبت نام در سامانه سماح امتیازاتی برای زائر دارد و کسانی که پارسال در این سامانه ثبت نام نکرده و بیمه نشدند به مشکل روبرو شدند و شرکت‌های بیمه گذار نتوانستند خدماتی به آن‌ها بدهند و با توجه به این که هزینه‌های درمانی و بستری در عراق بالاست کسانی که در این سامانه ثبت نام نکنند و زیر پوشش بیمه قرار نگیرند به مشکل می‌خورند.
وی افزود: امسال سعی شد هزینه بیمه افزایشی پیدا نکند و در مقایسه با چند سال گذشته ۳ هزار تومان هم کاهش یافت به این ترتیب که ثبت نام کنندگان در سامانه سماح در مجموع ۲۲ هزار تومان شامل ۱۵ هزار تومان هزینه بیمه و ۷ هزار تومان بابت هلال احمر پرداخت می‌کنند و اگر کسی ثبت نام را در دفاتر زیارتی انجام داد ۳ هزار تومان هم به این مبلغ افزوده می‌شود.

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت گفت: هیچ کسی حق گرفتن وجه نقد از مردم بابت ثبت نام ندارد و شاید برخی افراد به نام خیریه و گمشدگان و بیمه قصد سوءاستفاده داشته باشند که تنها بیمه مورد تأیید ستاد اربعین بیمه ایران است که در درگاه سامانه سماح قرار گرفته است.


مشخصات

  • دانلود + ادامه مطلب (منبع اصلی)
  • کلمات کلیدی: بیمه ,سامانه ,اربعین ,هزار ,تومان ,عراق ,هزار تومان ,سامانه سماح ,موکب‌های اربعین ,عتبات عالیات ,عالیات سازمان ,عتبات عالیات سازمان ,مدیرکل عتب
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارشدهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تعاون و اکنون من پیدا شدم راه مقدس؛ اندیشه های مقدس حبذا ... وبلاگ بانه کالا وبلاگ روستای قشلاق درسی فایل . WWW.NASSERIA.NET فروش قطعات دستگاه تصفیه آب در شیراز